Přeskočit navigaci.

Kulturní dění

Informace o akcích pořádaných v obci:


12/2007 - Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu

Zobrazit celý text

12/2007 - Mikulášská besídka

Mikulášská besídka

Zobrazit celý text

11/2007 - Setkání s jubilanty

Ve čtvrtek 22.11.2007
 se sešli na OÚ Krásensko naši jubilanti. Jejich setkání jim kulturním vystoupením zpestřily děti ze základní školy. Společně zavzpomínali na uplynulá léta a minutou ticha uctili památku těch, co nás v letošním roce opustili. Opět museli všichni obdivovat nepřekonatelný optimismus paní Emilie Zukalové a její poutavé vzpomínky z mládí, vždyť všechny ostatní byly věkem její „ dcery nebo vnučky“.


11/2007 - Drakiáda 2007

drak

Drakiáda se opět vrátila do Krásenska

V letošním roce uspořádal Obecní úřad v Krásensku soutěž v pouštění draků. Drakiáda se uskutečnila 3. listopadu 2007 za humny pod Holým vrchem. Sešlo se celkem na 50 účastníků s 10 draky. Bohužel dnes se již žádný tatínek nesnaží vlastnoručně vyrobit svým dětem draka. Všechny draky byly kupované, někteří létali lépe, jiní hůře, ale radost způsobili jak malým, tak velkým. Počasí nám přálo, mohlo víc foukat! Asi po hodině běhání za draky přišlo vhod opékání špekáčků a teplý čaj. Děti dostaly sladké odměny a majitelé draků diplom.

Zobrazit celý text

11/2007 - Vítání občánků

cap

Vítání občánků

se letos v Krásensku uskutečnilo už podruhé. Tentokrát byli slavnostně na obecním úřadě přivítáni Gabriel Holý a Martin Živný. Paní starostka jim popřála do života jen to nejlepší, pevné zdraví a kupu štěstí. A rodičům, aby jim jejich děti dělaly jen samou radost.

Zobrazit celý text

9/2007 - Turnaj ve čtyřhře

Tenisová škola v Krásensku tenis2007
pod vedením pana M. Limberga má už pětiletou tradici. Na závěr letošní sezóny byl pro mládež uspořádán turnaj ve čtyřhře. Vítězi se stali tak jako v loňském roce sourozenci Lukáš a Vašek Sotolářovi. Překvapením byl Slávek Vlček, který, přestože začal s tenisem až v letošním roce, obsadil se svým bratrem Vaškem 2. místo. Na 3. třetím místě se umístily Katka Richterová a Liduška Vlčková. Pohár útěchy vyhrály Markéta Němcová a Daniela Králová.

Zobrazit celý text


8/2007 - Rozkvetlé Krásensko

Název naší obce Krásensko svádí k tomu, aby byla obec skutečně krásná nejen podle jména, ale i podle vzhledu. A právě proto vyhlásil obecní úřad již začátkem jara soutěž Rozkvetlé Krásensko. Cílem bylo ještě více motivovat občany, aby svoje okna, balkóny, předzahrádky, ale i dvorky zkrášlili květinami. Dnes se dá říct, že se do akce zapojila většina občanů a pro komisi bylo velice těžké vybrat ty nejlepší fotografie, které zachycovaly rozkvetlé Krásensko.

Zobrazit celý text

6/2007 - Volejbalový turnaj v Krásenku 16. června 2007

Volejbalový turnaj v Krásenku

Pozvaná družstva z: Krasové, Křenovic, Podomí, Vyškova


5/2007 - Košt slivovice

demizon

Košt slivovice

Populární se čím dál, tím více stává Košt slivovice, na kterém se letos sešlo rovných 40 vzorků! I když nevyhrála slivovice krásenských „ paličů“, přesto to byla vydařená akce, kterou krásenským zahrádkářům sponzorsky pomáhají zajišťovat místní podnikatelé.

Zobrazit celý text

5/2007 - Netradiční oslava Dne matek

Netradiční oslavu Dne matek zažily ženy z Krásenska. V sobotu 12. května se vypravil autobus plný maminek, babiček, ale i mladých dívek na výlet do Kroměříže a na zahrádkářskou výstavu do Věžek u Kroměříže. Nejdříve navštívily s průvodkyní arcibiskupské vinné sklepy, kde měly možnost spatřit obrovské sudy s vínem, archív vín, a kdo měl zájem i ochutnávku vín, popř. si víno koupit domů. Další dopolední program byl individuální.

Zobrazit celý text

4/2007 - Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnic

Zobrazit celý text

4/2007 - Stavění máje

Zobrazit celý text

4/2007 - Ostatky

Ostatky

Členové spolku divadelníků uspořádaly ostatky, které díky nim opět nabývají v obci tradici. Na závěrečných vepřových hodech se také finančně podílela obec, veselou náladu obstaraly nejenom rozličné masky, ale i dechová hudba Bivojanka.

Zobrazit celý text

4/2007 - Čím žilo Krásensko v I.čtvrtletí roku 2007

Máme za sebou první měsíce roku 2007. I když je to krátká doba, přesto Krásensko žilo bohatým kulturním životem. Hned začátkem roku to byla premiéra divadelního představení Uličnice tamějšího ochotnického divadelního spolku. Pro velký úspěch divadelníci toto představení v samotném Krásensku sehráli čtyřikrát a v okolních vesnicích a ve Vyškově sedmkrát. Se svým vystoupením měli vždy úspěch a právem si všichni zaslouží poděkování za vzorné reprezentování obce.

Zobrazit celý text

3/2007 - Noc s Andersenem

andersen

Noc s Andersenem

A poslední březnový pátek prožily krásenské děti spolu se svými kamarády ze Senetářova a z Vyškova v obecní knihovně, kde již potřetí probíhala Noc s Andersenem. Sešlo se jich celkem 19 + paní knihovnice a jedna maminka.

Zobrazit celý text

3/2007 - Vítání občánků

cap

V březnu jsme slavnostně přivítali šest nových občánkůZobrazit celý text

1/2007 - Divadelní představení Uličnice

Herci na podiu Divadelníci hrají Uličnici
Již se dvěma úspěšnými představeními se do srdcí diváků stačili zapsat divadelní ochotníci při obecním úřadě v Krásensku. Premiéra jejich třetího kusu je naplánována na leden 2007.
Po Drdových Dalskabátech a veselohře Miláčku aneb Stará nehuč!, kterou odehráli celkem jedenáctkrát a vždy s úspěchem, vsadili amatérští herci tentokrát na úsměvnou hudební komedii o třech jednáních s názvem Uličnice.

Zobrazit celý text

1/2007 - Zemřela Věra Vágnerová

Zemřela emeritní primabalerína

Po těžké nemoci zemřela 1.ledna 2007 Věra Vágnerová, emeritní primabalerína Národního divadla v Brně, jehož členkou byla celých dvaašedesát let. V roce 2004 obdržela Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru balet.

Zobrazit celý text

Official name:
Village Krásensko

Address:
Krásensko 123
683 04 Drnovice
Czech Republic

Phone: +420 517 385 463

E-mail: ou@krasensko.cz

Local nationality:
South Moravia

mapa