Přeskočit navigaci.

Kulturní dění

Informace o akcích pořádaných v obci:


11/2009 - Advent 2009

A opět tu máme advent
Rok se sešel s rokem a opět tu máme advent. V Krásensku začal tradičně vázáním věnců a vánočních dekorací. Pod vedením p. uč. M. Pachtové a odborné aranžérky se v pátek 27. 11. v podvečer sešly na SEV Rychta krásenské ženy se svými dětmi a pustily se do vázání a aranžování adventních věnců, svícnů a jiných dekorací. Byla u toho spousta legrace, povídání, ale i něco nového se naučily od obou učitelek. Jeden věnec byl krásnější než druhý a ozdobí tak sváteční interiér.

Zobrazit celý text

10/2009 - Výsadba ovocného sadu

Společnými silami bylo vysázeno 63 stromů jabloní a hrušní. Každý pomocník obdržel ke stromu, který pomohl vysadit, osvědčení o patronaci spolu s informacemi o něm. Rovněž jednotlivé stromy jsou označeny jménem svého výsadce.

Seznam vysázených odrůd je zde

Zobrazit celý text

10/2009 - Pěší stezka - Krásenko dříve

Pěší stezka Krásenko dříve.

Jak by řekl klasik: „Bylo to poetické a uvolněné odpoledne.“ I přes deštivé počasí se sešlo asi třicet obyvatel Krásenka, aby spolu slavnostně otevřeli novou pěší trasu věnovanou historii naší obce.

Nedaleko Pastoušky naše Starostka Hana Šíblová pokropila šampaňským první ze sedmnácti tabulí, jenž se věnují životu v minulé době v oblasti Drahanské vrchoviny a především v Krásenku. Potom se účastnici vydali na prohlídku všech zbývajících panelů a u mnoha z nich se rozvinula živá diskuse o zobrazených tématech. Na jednom ze čtyř odpočinkových míst byly připraveny výborné koláče, které věnovaly pekárny Blansko, či chleba se škvarky a sádlem. Pitný režim zajišťovali všichni přítomní z vlastních zásob, výprava přesto bez újmy doputovala až do cíle trasy, kde se všichni v dobré náladě rozešli.

Zobrazit celý text

10/2009 - Přednáška o výsadbě starých odrůd

Povídání Stanislava Bočka o významu a přednostech starých odrůd v naší krajině

Zobrazit celý text

10/2009 - Krásenské oslavy podzimu aneb Zasaď si svůj strom

Vazba ze suchých i živých darů podzimní přírody

Zobrazit celý text

8/2009 - Tenisová škola v Krásenku a loučení s prázdninami

O prázdninách se v Krásensku konal již 6. ročník letní tenisové školy pod záštitou Obce Krásensko a pod vedením pana Limberga. Žáci byli rozděleni do 3 skupin: mladší žáci a dvě skupiny starších žáků, kteří se pravidelně scházeli každé úterý a čtvrtek v hodinových intervalech od 9:00 do 13:00.

Zobrazit celý text

8/2009 - Hody 2009

Hody v Krásensku

Zobrazit celý text

6/2009 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA V PODOMÍ

Konec školního roku s sebou přinesl jak již bývá tradicí spoustu akcí, výletů a zábavy. Nejpříjemnější však bylo zřejmě to, že vysvědčení obdržely děti již v pátek 26.6.2009 a od pondělka jim už začaly prázdniny, protože pan ředitel I. Mazáč vyhlásil na 29. a 30. června z technických důvodů v ZŠ v Podomí ředitelské volno.

Zobrazit celý text

6/2009 - Turnaje

23. a 24. 5. 2009 žilo Krásensko sportovními turnaji. V sobotu to byl první ročník ve vybíjené smíšených družstev žáků 1. stupně. Celkem se ho zúčastnilo 24 dětí nejenom z Krásenska, ale i z Podomí, Ruprechtova a Senetářova. Mohli jsme proto sestavit 3 družstva po 7 žácích a začít bojovat.

Zobrazit celý text

6/2009 - Vítání občánků

Přivítali jsme nové občánky: Alexej Pliska a Štěpán Vintr

Zobrazit celý text

5/2009 - Den matek

Netradiční, i když v Krásensku již tradiční, oslava Dne matek

Ženy z Krásenska totiž vyrážejí na babský zájezd. Tentokrát to bylo skoro za humny, a to do Brna. Většinou na zájezdech navštěvujeme známé hrady a zámky, jeskyně a jinak známé lokality, ale na Špilberku, jak se později přiznaly, byla jen málokterá nebo jako dítě školou povinné.

Zobrazit celý text

4/2009 - Noc s Andersenem

Víte, co je to Noc s Andersenem? Ne, nevíte?! To krásenské děti a od loňského roku i školáci z Podomí vědí. Přece spí v obecní nebo školní knihovně, uprostřed knížek, hrají různé hry, soutěží ve znalostech na dané téma.

Zobrazit celý text

3/2009 - Košt slivovice 2009

V pátek 6. března 2009 proběhl v Krásensku již 6. ročník Koštu slivovice. Hodnotilo se celkem 40 vzorků nejen pravé slivovice, ale i pálenky z jablek či-li kalvádos, meruněk a různé směsky, např. švestka a ryngle, třešně a ryngle …. Dokonce i pálenka z černého rybízu, která však jen málokoho nadchla. Nebylo nad pravou slivovici, meruňkovici nebo třešňovici! Však také nejlepší byla meruňkovice pana Michálka, směska třešně a ryngle pana Pytely a kalvádos pana Vágnera. Proběhla také soutěž o nejlepšího degustátora a překvapivě vyhrála mladá žena ze sousední vesnice, která porazila zkušené borce z řad mužů. Zasloužila si bouřlivé ovace.

Zobrazit celý text


2/2009 - Krásenskou stopou

Krásenskou stopou

Po dvou letech se v Krásensku opět konal závod na běžkách Krásenskou stopou, který tradičně organizuje obecní úřad a SDH. Přestože pořadatelé měli na uspořádání závodu pouze dva dny, akci se podařilo v tak krátkém čase uskutečnit. Sněhové podmínky byly přímo ideální, celá trasa vedla po strojově upravené stopě, kterou vyjel pan Usnul z Vyškova. Co víc si přát!

Zobrazit celý text

1/2009 - Tříkrálová sbírka 2009

Tříkrálová sbírka 2009

Zobrazit celý text

Official name:
Village Krásensko

Address:
Krásensko 123
683 04 Drnovice
Czech Republic

Phone: +420 517 385 463

E-mail: ou@krasensko.cz

Local nationality:
South Moravia

mapa