Přeskočit navigaci.

Kulturní dění

Informace o akcích pořádaných v obci:


12/2016 - Vánoční strom 2016

Rozsvěcování vánočního stromu je spojeno již několik let se sbírkou na dítě, které naši pomoc potřebuje. Začínali jsme s finanční příspěvkem indickému chlapci, na učební pomůcky, pomohli jsme dětem v nemocnici při akci Klauni v nemocnici, v loni to byla sbírka na dítě, kterého nám doporučila blanenská organizace Sdružení rodičů a přátel zdravotně postižených dětí a letos prodejem hrníčků s vánočním motivem jsme částkou 12 600,00 Kč přispěli nemocnému chlapci na pořízení počítače k dalšímu studiu.

Zobrazit celý text

11/2016 - Advent na Rychtě 2016

Advent v Krásensku začíná tradičně na Rychtě pletením adventních věnců. Sešlo se nás asi dvacítka žen a dívek a pustily jsme se do tvoření. Letos už s námi nebyla paní Pachtová, ale i tak jsme to zvládly. Myslím, že by z nás měla radost. Věnce byly všechny pěkné!

Zobrazit celý text

11/2016 - Zdobení perníčků 2016

Děti v mateřské škole napekly perníčky (bylo jich kolem jednoho tisíce!) a ženy s děvčaty je Na Hasičce pěkně nazdobily. Aby se nám dobře pracovalo, pochutnávaly jsme si na vaječném koňaku. Velké díky patří všem paním učitelkám ve školce a především paní Marušce Sotolářové, která chystala těsto, sníh na zdobení a i ten koňak nám připravila. A proč jsme perníčky chystaly? Aby si všichni pochutnali při rozsvěcování vánočního stromu.

Zobrazit celý text

11/2016 - Setkání se seniory

Setkání se seniory a jubilanty

 

Zobrazit celý text

10/2016 - Vítání občánků 25.9.2016

Přivítali jsme tři nové občánky:

Tereza Bradáčová

David Pernica

Natálie Přikrylová

 

Zobrazit celý text

10/2016 - Krásenské oslavy podzimu

Krásenské oslavy podzimu
se staly již tradiční akcí. Krásenští zahrádkáři připravili výstavu ovoce a zeleniny. Sešlo se o něco méně vzorků než předcházející roky, díky nevyzpytatelnému počasí. Jablka hnila už na stromech, padala červivá, napadená vosami a jiným hmyzem. Proto bylo velice obtížné najít výstavní ovoce. Zato se mohli pěstitelé radovat nadúrodou rynglí a švestek. Snad v každém domě se připravovaly sudy s mačem, aby bylo co pálit. Ale o výsledky se podělí až na koštu slivovice.

Zobrazit celý text

9/2016 - Krásenké guláš

Napsali o nás:

Vyškovský deník (foto + video)

 

 

Zobrazit celý text

5/2016 - Den matek

Fotografie z akce

Zobrazit celý text

4/2016 - Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

V Obecní knihovně Krásensko jsme už nocovali po 11. Letos nás bylo 20 dětí a 2 vedoucí. Přečetli jsme si Císařovy nové šaty, malí nocležníci vymalovali omalovánku s Císařem, starší pohádku pro všechny zdramatizovali, děti luštily různé kvízy, hrály si a především četly. Měly možnost seznámit se s knížkami v knihovně, možná , že se z některých stanou pravidelní čtenáři a návštěvníci knihovny. Jako tradičně jsme vyrazili na noční vycházku s lampióny a odvážlivci prošli sami ztemnělým hřbitovem! Nejodvážnější byla ta nejmladší - Nikolka Jankůjová, která se úplně sama vydala na cestu přes hřbitov! Maminky napekly tolik buchet, že jsme je ani nestačili sníst. Ráno by se spalo! Ale rodiče už čekali na své "andersenky a anderseny!

Zobrazit celý text

3/2016 - MDŽ 2016

Fotografie z akce

 

Zobrazit celý text

2/2016 - Košt slivovice

KRÁSENSKÉ KOŠTOVÁNÍ - 2016

Zobrazit celý text

2/2016 - Ostatky 2016

několik fotografií je zde:

http://krasensko.rajce.idnes.cz/Krasensko_-_ostatky_2016/

 

Zobrazit celý text

1/2016 - Mariášový turnaj 2016

Napsali o nás: Vyškovsky deník

Fotografie z akce: zde

Výsledky

 

Zobrazit celý text

1/2016 - Tříkrálová sbírka

Při Tříkrálové sbírce v naší obci bylo vybráno celkem 14 110,- Kč.

 

Zobrazit celý text

Official name:
Village Krásensko

Address:
Krásensko 123
683 04 Drnovice
Czech Republic

Phone: +420 517 385 463

E-mail: ou@krasensko.cz

Local nationality:
South Moravia

mapa