Přeskočit navigaci.

Kulturní dění

Informace o akcích pořádaných v obci:


12/2018 - Karetní vánoční odpoledne a Silvestr

Již tradičně se po Vánocích sešli Na Hasičce milovníci „karbanu“, 24 hráčů si zahrálo žolíka, 18 hráčů mariáš. Všichni si odnesli nějakou cenu – kalendáře a hrníčky z obce, pivní sety apod. Ceny věnovali místní sponzoři.

31. 12. Silvestr Na Hasičce pořádali Hanka a Luboš Héčovi. Připravili občerstvení ve formě bufetu – guláš, řízky, obložené mísy, tatarák ...
Hrála reprodukovaná hudba. Byla to příležitost vyzkoušet  nový ozvučovací systém, celkem se bavilo cca 40 hostů.

Prosinec v Krásensku byl plný jak kulturních, společenských, ale i poučných setkání. I v letošním roce 2019 nás každý měsíc čekají zajímavé akce, o kterých jsou občané s předstihem informování na stránkách obecního kalendáře. Dokonce je někdy obtížné další akci zařadit, protože se nemůže najít volný termín, kdy by se mohla uskutečnit.


12/2018 - Česko zpívá koledy

Česko zpívá koledy – celostátní akce
Celkem se u stromečku sešlo cca 60 zpívajících dětí i dospělých. Koledy byly pro všechna místa, kde se zpívalo, stejné.

Zobrazit celý text

12/2018 - Mikuláš u Hasičky

Fotografie z akce

 

Zobrazit celý text

12/2018 - Rozsvěcení vánočního stromu

V podvečer se v parku sešli naši občané, aby společně rozsvítili vánoční stromek. Děti z mateřské školy vystoupily se svým pásmem básniček a písniček s vánoční tematikou a paní Smolaková nacvičila s dětmi krátké vystoupení.  Děti si na zápěstí navlékly zvoneček, vzaly se za ruce a vytvořily kruh kolem vánočního stromu. Během chůze v kruhu zazpívaly koledy "Dej bůh štěstí" a  "Z jedné strany chvojka". Dospělí se přidali a vytvořili další kruh. Děti zazvonily na zvonečky a strom se slavnostně rozsvítil.

 

Zobrazit celý text

11/2018 - Advent na Rychtě

Tradiční vázání adventních věnců a vánočních dekorací na Rychtě. Jako každoročně to bylo pěkné setkání nejenom žen, ale i děvčat. Věnečky byly všechny nádherné!

 

Zobrazit celý text

11/2018 - Zdobení perníčků

28. 11. 2018  zdobily krásenské ženy perníčky, které upekly děti se svými p. učitelkami a paní kuchařkou z mateřské školy.
Perníčky byly určeny jako občerstvení při rozsvěcování vánočního stromu. Celkem děti v MŠ napekly přes 1 000 perníčků.

 

Zobrazit celý text

11/2018 - Výroba ozdob

Advent a Vánoce jsou dobou, na které se těší nejenom děti , ale i my dospělí.
Aby doba čekání na Ježíška dětem rychleji uběhla, sešly se už 24.11.2018 Na Hasičce, kde se pustily do vymalovávání a dekorování neglazovaných 2D keramických ozdob. Ozdoby byly překvapením pro krásenské občany při slavnostním rozsvěcení vánočního stromu.

Zobrazit celý text

10/2018 - Sázení stromu svobody

V pátek 19. 10. 2018 se děti naší mateřské školy zapojily do celonárodní kampaně Stromy svobody 1918 - 2018 a v parku vysadily lípu. Výsadbou tohoto stromu jsme navázali na stoletou tradici, kdy si lidé připomínali význam demokracie, vlastenectví a boje za svobodu.

Zobrazit celý text

9/2018 - Krásenské guláš 2018

Fotografie z dalšího úspešného ročníku

 

Zobrazit celý text

8/2018 - Tenisový turnaj 2018

Fotografie z akce

 

Zobrazit celý text

6/2018 - Vítání občánků 24.6.2018

Přivítali jsme nové občánky:

Elišku Zouharovou, Olivera Menšíka a Lindu Bíbelovou

 

Zobrazit celý text

6/2018 - Krásensko sobě

Krásensko sobě – oslava 10 let společenského života Na Hasičce

Fotografie z akce

 

Zobrazit celý text

6/2018 - Den s myslivcem 2018

Fotografie z akce

 

Zobrazit celý text

5/2018 - Zájezd ke Dni matek

Video ze zájezdu

 

Video

 


4/2018 - Čarodějnice 2018

Fotografie z akce

 

Zobrazit celý text

3/2018 - Košt slivovice 2018

Fotografie z akce

 

Zobrazit celý text

3/2018 - Mariáš 2018

Fotografie z akce

 

Zobrazit celý text

2/2018 - Maškaráček

Všechny děti se vždy těší, když se mohou převléknout za princezny, rytíře, indiány,hasiče, kovboje, víly a jiné pohádkové postavičky. Zatancují si, zasoutěží si, zahrají si různé hry, prostě se vydovádí.  Už druhým rokem program na maškaráček připravila Maruška  Sotolářová za pomoci celé rodiny! Letošní téma bylo Cesta kolem světa. Jako vstupenku obdrželo každé dítě letenku, kde si lepilo obrázky za splněné úkoly. Na „palubě“ je přivítala letuška  a už letěli kolem světa . Cestou plnili řadu zábavných úkolů, které byly odměněny sladkostmi. Na konci karnevalu dostalo každé dítě velikého mufina, byla vyhodnocena  a dortem odměněna nejlepší a nejoriginálnější maska a bohatá tombola určitě všechny potěšila. Veliké poděkování patří všem organizátorům a OÚ, který maškaráček sponzoroval a dětem nakoupil ceny do tomboly.

 

Zobrazit celý text

2/2018 - Ostatky

10.2. vypukly také u nás tradiční ostatky. Celkem se sešlo kolem 30 masek, mohli jsme obdivovat jeptišku, medvěda, Trautenberga a řadu jiných, viz foto na našich stránkách. Počasí maskám přálo, hudba, která je doprovázela, byla řízná a občerstvení v každém domě bylo rozmanité, nejen tradiční koblihy. Na večer se všichni sešli v sále Na Hasičce, kde byla připravena ovarová polévka pro zahřátí a vynikající ovar!

 

Zobrazit celý text

2/2018 - Turnaj ve stolním tenise 2018

3. 2. proběhl v sále Na Hasičce již 6. ročník turnaje ve stolním tenise. Dopoledne hráli chlapci. V kategorii mladších žáků soutěžili čtyři. Na 1. místě se umístil Štěpán Vintr a mezi staršími, těch bylo 5, se stal vítězem Adam Prokeš. Boje to byly urputné, každý se snažil podat ten nejlepší výkon. Ať byli mezi prvními nebo na poli poražených, všichni dostali diplomy, řadu drobných odměn od OÚ Krásensko a ostatních sponzorů.  
Odpoledne nastaly boje mezi 13 muži. Ti mezi sebou bojovali jako o život a šlo jim o každý míček! Často to byly vyrovnané, obdivuhodné souboje. Hrálo se až do večerních hodin. Diváci viděli řadu pěkných zásahů. Nakonec zvítězil Václav Vágner, druhý byl Radek Zouhar a třetí místo obsadil Ondřej Vintr. Ceny byly pro všechny zúčastněné, vítězi se mohou pochlubit diplomy. Poděkování patří  sponzorům, kteří přispěli cenami pro každého hráče.

 


1/2018 - Tříkrálová sbírka

Děkujeme srdečně všem našim občanům za příspěvek do Tříkrálové sbírky, která se uskutečnila v naší obci. Celkem bylo vybráno 13 027,- Kč.

 

Výsledky Tříkrálové sbírky 2018

 

 

Zobrazit celý text

Official name:
Village Krásensko

Address:
Krásensko 123
683 04 Drnovice
Czech Republic

Phone: +420 517 385 463

E-mail: ou@krasensko.cz

Local nationality:
South Moravia

mapa